Februarja 2022 sem odpotovala za tri mesece v Afriko. V majhni vasici v Tanzaniji, kjer sem živela, je bilo polno brezdomnih psov, lačnih, bolhastih in shiranih.
Reveži so vsak dan brskali po smeteh za hrano, se med seboj borili za življenjski prostor, ljudje pa so jih povsod preganjali. Ko je psička od družine, pri kateri sem živela, skotila mladičke, sem takoj začela iskati rešitev zanje, saj si nisem želela, da bi tudi ti končali tako, kot tisti v vasi. Našla sem Ismaela Mungayo, človeka z velikim ❤️, ki je ob hiši postavil nekaj boksov, z zbiranjem donacij pa pomaga brezdomnim psom v okviru svojega zavetišča Urban Tails 2016 v Arushi.
Nekega sobotnega dopoldneva je prišel skupaj z veterinarjem k nam, sterilizirala sta mamo psičko in odpeljala mladičke v zavetišče. Ko sem maja odhajala domov, so vsi psički že imeli nove domove, mamici psički pa smo s sterilizacijo omogočili lepo in dolgo pasje življenje.